Skip to main content

Puitaknad – parim valik sinu kodule

Puitaknad on ajatu ja kaunis valik igale kodule. Tegemist on kindla valikuga, mis sobib igale hoonele olenemata selle stiilist või vanusest, olgu tegemist uue või renoveeritud majaga, traditsioonilise või modernse disainiga, uusarenduse või hoopis miljööväärtusliku piirkonnaga.

 Miks eelistada puitaknaid?

Kuigi esmapilgul on akende valik keeruline, sest valikus on erinevad materjalid, mudelid ja omadused koos erinevate hindadega, siis aja vältel on puitaknad end tõestanud. Aknaid valides võib puitakende kallim hind võrreldes plastakende hinnaga segadust tekitada, aga siiski tuleks teha valik olenevalt toote materjalist ja kvaliteedist. 

Puitaknad on loodud kestma. Kuna tegemist on loodusliku materjaliga, peavad puitaknad vastu erinevatele ilmastikumõjudele ja soojapidavus ajas ei lange. Tänu heale soojapidavusele on võimalik säästa raha, sest küttekulud püsivad ajas samal tasemel. Seevastu on plastikaknad väiksema jäikusega, millest tulenevalt painduvad need ajapikku läbi – seda eriti lõuna- ja läänekaarde paigaldatud akendel. Lisaks kahjustab UV-kiirgus plastikakna väljanägemist, mida pole võimalik järelviimistlusega taastada. 

Plastikakende ainsaks eeliseks puitakende ees võib nimetada soodsama hinna, küll aga on hind arvestades plastikakende lühemat eluiga ning korduvat vahetamist lõppkokkuvõttes hoopis kulukam.

Millega arvestada akende valikul?

Kodule aknaid valides on peamiseks kriteeriumiks hind, mida tõstavad erinevad funktsioonid ja omadused. Küll aga tasub aknaid valides pöörata tähelepanu lisaks hinnale ka soojapidavusele, mis tähendab kolmandiku võrra kallimat hinda, ja hooldamisele, näiteks on plastakendele parandustööde tegemine oluliselt keerulisem ja kallim. Siinkohal on oluline teha ka arvutusi, kuna esialgu soodsamate akende hinda võivad oluliselt kergitada kehvast soojapidavusest tingitud suurenenud küttearved ja parandustööde kulukus.

Samuti mõjutab hinda ka akende funktsioonid: kas kõiki aknaid peab olema võimalik avada? Kui akna avamine pole oluline, siis tasub väiksema eelarve puhul kaaluda mitteavatavaid, ent kvaliteetseid aknaid. Pigem investeerida kvaliteeti kui funktsioonidesse.

Millised puitaknad valida?

Puitaknaid valides on võimalik valida erinevate materjalide seast. AknaCentrumis pakume puitaknaid männist, tammest või eksootilise struktuuriga merantist, mille värvi saab vastavalt soovile valida. Rikkalik värvivalik võimaldab leida enda fassaadile ideaalse värvitooni, millest tulenevalt ei pea kvaliteetsete puitakendega disainis järeleandmisi tegema.

Kvaliteetsed puitaknad AknaCentrumist

AknaCentrumist on võimalik soetada erineva tüübi, kujuga ning funktsioonidega aknaid, sealhulgas on valikus ka puitaknad. Tegeleme akende müügiga, transpordiga, paigaldusega ja vajadusel utiliseerimisega. Lisaks tuleme appi juba enne akende ostu, et teha kindlaks täpsed akende mõõdud.

AknaCentrumi kontaktinfo leiad kodulehelt!