Skip to main content

Parimad PVC-aknad

PVC-aknad on üks soodsamaid valikuid turul, seega on tegemist suurepärase valikuga väiksema eelarve puhul. PVC-aknad on väga hea hinna-kvaliteedi suhtega, mis kestavad õige paigalduse ja regulaarse hooldusega aastaid. Millised on aga materjali plussid ja miinused?

Miks eelistada PVC-aknaid?

PVC-aknad on meie kliimas väga hästi vastu pidavad, millest tulenevalt on need eelistatuim valik ka korrusmajade rekonstrueerijate ning arendajate seas. Lisaks on materjal tuntud oma hea hinna ja kvaliteedi suhte poolest, olles üks soodsamaid aknavalikuid turul. Tegemist on äärmiselt paindlike disainivõimalustega materjaliga, kuna PVC-aknaid on võimalik teha nii ümara-, kolmnurkse- või ka dekoratiivliistudega kaunistatud akendele. Lisaks võimaldab materjal tänu oma soodsatele omadustele toota suuri klaaspindasid, et tuua ruumi avarust ja valgust.

PVC-aknad on suurepärane lahendus suure energiakaoga hoonetele ning samuti vanemate hoonete rekonstrueerimisel energiasäätlikkuse tõstmiseks. Veel kasutatakse aknaid passiivmajadele kõrgendatud nõudlusega elamuehituses ja helikindlate akende valmistamiseks. PVC-akende puhul on tohutult disainivõimalusi, kuna materjali on võimalik efektiivselt dekoorfooliumiga katta, lakkida, alumiinium-esipaneele kasutada ning vastavalt kliendi soovidele eri värvi aknad luua.

PVC-aknad on kergesti hooldatavad, kuna materjalil on äärmiselt sile pind, mille kaldvalts tagab hea sadevee ärajooksu. Kuigi PVC-aknad ei vaja olulist hooldust, siis värvi tuhmumisel on võimalik raame üle värvides või poleerides uuendada. Veel on akende eluea pikendamiseks kasulik iga kümne aasta tagant tihendeid vahetada – nii ei kaota aken ajas oma omadusi. Kui aknad on nõuetekohaselt paigaldatud ning aeg-ajalt ka hooldatud, võib PVC aken kesta aastakümneid.

PVC-akende miinused

Nii nagu igal materjalil, on ka PVC-l mõningaid puudusi. PVC-akende miinuseks on lühem eluiga võrreldes puit- ja puit-alumiiniumakendega. Nimelt mõjutab aknaraami oluliselt UV-kiirgus, millest tulenevalt võivad kaotada just lõuna- ja läänekaares asuvad aknad deformeerudes oma soojuspidavust. 

Samuti on PVC-materjal suhteliselt madala jäikusega, mis soodustab läbi paindumist ning eluea lühenemist. Kuna plastikut pole paraku võimalik purunedes hooldata ega taastada, pole paraku selle eluiga võimalik pikendada. Küll aga on võimalik eluiga nõuetekohase hooldusega pikendada.

Telli PVC-aknad AknaCentrumist

AknaCentrumi tootevalikus on nii PVC- kui PVC-alumiinium aknad, mille mõlema puhul on võimalus valida just enda vajadustele sobiv mudel. PVC-akende puhul on valikus palju erinevaid värve, mille vahelt leiab ka nõudlikuma disainiga klient endale sobiva.

Lisaks annavad AknaCentrumi spetsialistid nõu sobiliku akna ning selle omaduste kohta ja pakuvad ka transporti, paigaldust ning korrektset mõõtmist. Nii saab kindel olla, et aken vastab täielikult vajalikule vajadustele.

Võta AknaCentrumi spetsialistidega ühendust kodulehel paiknevate kontaktandmete kaudu ning tutvu näidistega kohapeal Tallinnas, aadressil Pärnu maantee 139f (4. korrus).